ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jawa 350 - 640 Style

1991

Elektrické schémata

  

Technické parametry

 

Motor dvoudobý řadový dvouválec
Objem 343,5 ccm
Vrtání x Zdvih 58 x 65 mm
Výkon 18 kW při 5500 ot./min.
Točivý moment 32 Nm při 4750 ot./min.
Rychlost 130 km/h
Hmotnost 154 kg

JAWA 350 typ 640 - 05:

Motor:

Vzduchem chlazený, dvoudobý zážehový dvouválec o objemu 350ccm. Hlavy válců i blok motoru jsou z hliníkové slitiny, s litinovými vložkami. Motor je dále vybaven tranzistorovým elektronickým zapalováním s indukčním snímačem umístěným na klikovém hřídeli. Největší výkon ve verzi 06 je 19 kW, ve verzi sport pak ještě o něco vyšší, což zajišťuje motocyklu velice solidní zrychleni. Oddělené olejové čerpadlo Oilmaster, pak nenutí míchat olej s benzinem, jak je tomu u starších typů a navíc zajišťuje přesné dávkování. Startování motoru je překlopenou řadící pákou. Páčkovým sytičem vylepšený karburátor zajišťuje snadnější start i za studena. Čtyřstupňová převodovka s postupným nožním řazením je umístěna v jediném bloku spolu s motorem. Je poloautomatická a dovoluje řazení všech rychlostí bez spojky a to i s plným plynem (nedoporučuji takto řadit v zatáčce...kvůli nadlehčeni předního kola při přeřazení, a na písku kvůli podjeti kola zadního). Spojka je vícelamelová v olejové lázni.

Podvozek:
Přední teleskopická vidlice je přepracována a na měkčí tlumič oproti předcházejícím typům a tlumí obstojně i větší nerovnosti. Zadní vidlice je kyvná se dvěma tlumiči na každé straně, které jsou nastavitelné třemi stupni tuhosti podle požadavku na komfort cestování a momentálnímu zatížení stroje.

Brzdy:
Přední brzda je hydraulická kotoučová s tzv. plovoucím kotoučem s výřezy pro lepší odvod tepla a nečistot, zadní je mechanicky ovládána bubnová s žebrováním pro účinnější chlazeni s ukazatelem opotřebení brzdových čelistí.

Ostatní:
Pod sedadlem je menší úložný prostor, dají se namontovat tři Motokufry. Přední světlomet je nastavitelný z místa jezdce. Motor se dá nastartovat i se zcela vybytou baterií.