ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

WALTER

Po konkurzu francouzské firmy Jewell převzal dosavadní dovozce Walter její výrobu a export. Postranní vozíky se částečně vyrábějí ve SRN, částečně ve Francii. Vedle montáže na Moto Guzzi Mille GT a California se dodává dvousedačkový vozík například i pro XVZ 12/13T, typ Junior pro K 100. Přestavba BMW stojí 5000 DM, postranní vozík mezi 4900 a 8206 DM. Nová nabídka: sidecar K 100.

Výrobní program Helmuta Waltera je mimořádně pestrý. Neustále inovuje, přitom se však hlásí ke klasickým tvarům. Nejvíce se prodává model N 4 a verze N 3, rozšířená na dvousedačku, které se podobně jako Carellovy dostavby orientují na Steib TR 500, převážně pro motocykly Guzzi. Na přání Walter nabízí také řízení bočního kola a vyrábí výkyvný sidecar. Mimořádně úzký je sidecar MotoGuzzi Vento.

Britská značka se roku e 1989 spojila s Watsonianem, paleta výrobků zůstává samostatná a i dále je dováží Magdeburg. Pro německý trh je zvlášť zajímavý cenově velmi výhodný model ST2. Lodička se dodává v černé a bílé barvě s vysokým leskem. Jedna z variant, označená jako RS1, má místo zavazadlového prostoru dětskou sedačku, přirozeně s minimálním místem. Prodejce Yamahy Walchr staví kombinaci s SR 500.

Walter - Jewell - BMK1

Walter - Le Mans Vento

Walter - Squier - SR500