ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aero

Sidecar Aero

Aero, továrna letadel, Praha Vysočany 1928-33. Po první sérii sto kusů licenčních sidecarů pro motocykly Harley Davidson vyráběla firma tři druhy postranních vozíků. Vlastní konstrukce pro všechny značky motocyklů, s připojením pevný nebo polopružným. Z vybraných materiálů vzniká sidecar AERO, který vyniká ladnou formou loďky dlouhým pérováním, jednoduchým a důmyslným sestavením chassis i připojením jeho rámu k motocyklu.

Loďka byla ze železného plechu, svařovaná z úhlových želez a lakovaná odpovídající barvě motocyklu. Hluboké dveře loďky zajišťovali pohodlné nastupování, opěradlo bylo vyjímatelné a za ním bylo možné uložit i velké zavazadlo. Kolo bylo opatřeno pneumatikou 26 x 3,25“, chráněno lisovaným blatníkem, upevněným na loďce.

Prodávalo se kompletní s připojovacím zařízením, kolem, pneumatikou a přikrývkou za 3980,-. K motocyklu Ariel se dodával roku 1928 za 4280,- Roku 1932 stál turistický postranní vozík s plechovou lakovanou karosérií 2990,- , sportovní s hliníkovou karosérií cigárového tvaru stál stejně a sportovní "Holandský střevíc" byl za 3200.-

Aero2   Aero         Aero4Aero5

Aero3   Aero6   Aero7   Aero8