ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Favorit

Sidecar FAVORIT

 

Výrobce Josef Tůma Praha Žižkov 1932-56. Značka Favorit je první a jedním z nejúspěšnějších výrobců sajdkár. Vyrábělo se několik hmotnostních kategorií a typů sajdkárů, mezi ně patří i patentově chráněný podvozek umožňující převoz zásob paliva v trubkovém rámu (obloukový podvozek), který umožnil přepravit až 8litrů benzínu. Sidecary Favorit přinášejí spokojenost, jsou spolehlivé, pohodlné a bezpečné. 

Rozdělení vozíků:

Favorit „Holand Sport“, Favorit „Grand Tourisme“ – loďka je mořeného a hlazeného plechu, barva odpovídají barvě motocyklu, sedátka s pérováním, opěradlo vyjímatelné a s úložným prostorem, připevnění loďky na chassis ocelovými nosníky, skrývající naprostou spolehlivost a měkké odpérování

Původní cena včetně pneumatiky 26 x 3 ½“ a přikrývky byla 3200,-, v průběhu výroby pak klesla až na 2880,-.

Favorit „Standard Sport“ – lehčí, spolehlivý druhy pro všechny speciální sidecary. Původní cena včetně pneumatiky 26 x 3 ½“ a přikrývky byla 3700,- (rok 1932), v průběhu výroby pak klesla až na 2400,-.

Favorit „Junior“ – určené pro motocykl do 350ccm, pohodlný, bezpečný, elegantní a lehký sidecar. Cena včetně pneumatiky, ozdobné roury, přikrývky a přimontování ke stroji 1550,-.

K sajdkárům bylo možné doobjednání dalších doplňků:

-          chromovaný, třídílní chránič proti větru   120,-

-          chromovaný nosič zavazadel                   55,-

-          kompletní sidecarová lampička                25,-

-          chromované, ozdobné ouško na blatník   45,-

Favorit „Grand Prix“ – sidecar, který způsobil naprostý převrat ve výrobě. Hlavní podstatou jsou chromované oblouky tvořící celek zaručující svou pevností klidnou a bezpečnou jízdu. Byl původně určen pro motocykly s obsahem vyšším jak 350ccm3. Vyráběl se jako pravo i levostranný. Cena kompletní chassis s pneumatikou (r. 1934) je 2350,- a cena kompletního sidecaru s příslušenstvím (střídílným chráničem proti větru, čalouněním interiérem a nosičem zavazadel) stál v r. 1934 3550,-. Po druhé světové válce se vyráběli postranní vozíky k motocyklum Jawa 250/350 Perák. Roku 1957 výrobu převzalo družstvo Velo které si sidecar Velorex proslavilo po celém světě.

favorit   favorit2   favorit3   favorit4

favorit5   favorit6