ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Tachecí

Sidecar Tachecí

Výrobce Ing. Tachecí Praha 1928-30. Velice populární a známé zprvu dřevěnými sajdkárami. Podvozek se vyráběl v pěti velikostech, karosérie různého tvaru a jako novinka byl tlumič výkyvů. Na přání se dodávala se zaměnitelnýma kolama, což bylo výjimečné. V letech 1929 se lehké sajdkáry typu „L“ bez pneumatiky určené pro motocykly 350cm3 prodávali za 2490,- sériové sidecary pro motocykly objemu 500 až 600cm3 měli povozek z bezešvých ocelových trubek a součástí byla nepromokavá přikrývka, to vše stálo 2980,-. Sportovní postranní vozíky typu H měli tříbodové kloubové připojení a odpružení dlouhými listovými pružinami a cena byla 3400,-. Sportovní typ "torpédo" byl odvozený od vozíku H a měl karosérii odpovídající svému názvu. Bez pneumatiky se prodával za 3550,-. Specialitou byli uzavřené sidecary pro motocyklové taxíky vhodné pro jednu dospělou osobu a jedno dítě. Byly určeny k motocyklům Ariel. Za tento typ byla základní cena 8500,- a vyráběli se i v provedení landaulet a cabriolet. Osvědčili se natolik, že jich bylo vyrobeno více než 200 kusů.

Druhy sajdkárů:

Sidecar č. 1 určený pro lehčí typy motocyklů, karosérie dřevěná, velice pohodlná a lehká, pneumatiky 27 x 3“ nebo 27 x 3,5“.

Sidecar č. 2 určen pro středně silné stroje, označován jako elegantní, pohodlný a s velkým prostorem pro zavazadla za odklopným opěradlem, široký blatník byl připevněn na karosérii, pneumatiky 26 x 3“ nebo 26 x 3 ¼“.

Sidecar č. 3 určen ke středně silným i těžkým strojům, označován jako pohodlný a robustní s velkým prostorem na zavazadla za odklopným sedadlem, blatník přímo na ose a na rámu na 4 místech, pneumatiky balonové.

tacheci