ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

ČZ

Sidecar ČZ

 

V roce 1938 se ve Strakonické firmě ČZ začaly vyrábět dva nové stroje. Byla to dvouválcová ČZ 500, která byla vyvinuta na požadavek armády a lehčí jednoválcová ČZ 350. Oba dva tyto stroje byly určeny také pro provoz s postranním vozíkem. Proto zbrojovka zakoupila licenci lipské firmy Stoy a pro každou z objemových kategorií vytvořila odlišný typ sidecaru. Pro pětistovku bylo dodáváno těžší a luxusnější provedení. Pro vojenské účely byl vyráběn odlišný model sidecaru.

 

Cenové porovnání:

1939  ČZ 500 bez sidecarem 9 400,-

nyní ČZ 500 se sidecarem 11 900,-

 

Dobový reklamní popis:

Dvouválec ČZ 500 tvoří s tímto sidecarem kombinaci opravdu vysoké kvality. Rám přívěsu z ocelových bezešvých trubek, elegantní a pohodlná karoserie z ocelového plechu, polštářování z umělé kůže. Za sedadly je dostatečný prostor pro zavazadla a nosič na kufr. Kolo je odpérováno pomocí pryžových pásů. Váha přívěsu je 65 kg. Barevné provedení je neobyčejně elegantní a sladěno s provedením motocyklu. Černý smalt je kombinován se šedými pásy. Pneu 3,50 x 19", vybavení el. Lampičkou, chráničem proti větru a přikrývkou.

Motocykl samotný ČZ 500 dbá o tichý vyrovnaný chod, minimální tření a maximální úsporu paliva – komfort automobilu zde máte za motocyklovou režii.

  

cz_sidecar_1_small   cz_sidecar_2_small   cz_sidecar_3_small

ČZ 500 v provedení se sidecar                                                   ČZ 500 ve vojenském provedení se sidecar