ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Informace z Velorexportu 2003-2004

2003 - Informace z Velorexportu

Koncem roku 2002 jsme ukončili výrobu sidecaru 562-03. U tohoto typu jsme zpracovali poslední levné laminátové vrchy ze starých zásob. V současné době model 562-03 s nově vyráběným vrchním dílem by cenově vycházel téměř srovnatelně s modelem 562-09, tím by se stal těžko prodejným modelem. I když se doposud model 562-03 prodával nejvíce, protože byl nejlevnější, předpokládáme, že většina zákazníků by začala za téměř shodné peníze stejně kupovat typ 562-09, který působí lépe. Pozn.: model 562-03 se liší od modelu 562-09 především tvarem vstupního otvoru a jednodušším sedadlem.

Nyní se pokračuje ve výrobě stávajících modelů 562.09 (dále jen 562) a modelu 700. U obou typů jsme provedli drobná vylepšení v detailech (u 562: ocel. pásek-rámeček "plexiskla" není pozinkovaný (časem lesklý povrch začal oxidovat), ale matově černý, spojovací šroubky v pásku jsou jiného tvaru. U typu 700 okraje "plexiskla" jsou opatřeny černou maskovací folií, šrouby na povrchu loďky jsou jiného tvaru - zapuštěné a černěné).

V současné době již dodáváme na přání, místo standardní osy kola průměru 15 mm, variantu silnější hřídele o průměru 20 mm (došlo k úpravě vidlice pérování - byla osazena silnější hřídelí-osou, k tomu musela být provedena příslušná úprava bubnu (středu) kola a brzdového víka). Na již dodané sidecary můžeme dodat pro výměnu "set s 20mm hřídelí" Dále připravujeme nový typ tlumiče pérování, který zařadíme do výroby během září letošního roku.

Nyní pracujeme na novém typu sidecaru (pracovní název X11) , který bude mít oproti modelu 562 větší zavazadlový prostor a výklopnou přední část pro snadnější nastupování, širší kolo a různé doplňky a příslušenství. První prototypy by mohly být připraveny cca v září 2003. Rádi bychom prototyp předvedli na srazu 2003 v Lesné, nemůžeme to však v současné době potvrdit. Cena připravovaného sidecaru není dosud stanovena.

Další informace:

Zabýváme se přípravou výztuhy předních vidlic pro moto Jawa event. pro jiné, dále přitvrzení per přední vidlice u Jawy. Připravujeme také nový katalog sidecarů - náhradních dílů, pro model 562 je již před dokončením,. V případě zájmu zákazníka připojíme ve výrobním závodě sidecar k motocyklu.

 

2004 - Informace z Velorexportu

V současné době vyrábíme a nabízíme jednomístné sidecary - model 562.09 a model 700. Jsou nenáročné na údržbu a díky karoserii z laminátových a plastových dílů mají sidecary dlouhou životnost. Oba modely sidecarů můžeme dodávat v barvě červené a černé, dále v červené, modré, zelené a stříbrné metalíze (odstíny shodné s motocykly Jawa) nebo v barvě dle přání zákazníka. Pro připevnění sidecarů k motocyklům značky Jawa a MZ (ETZ Kanuni) dodáváme sady speciálních připevňovacích dílů. K ostatním motocyklům lze sidecary většinou připevnit pomocí univerzálních připevňovacích dílů.

Sidecary je možné vybavit dalším příslušenstvím: zákryt vstupního otvoru, stříška proti dešti, nosič zavazadel, přední ochranný rám.

V současné době již dodáváme na přání místo standardní osy kola průměru 15 mm, variantu silnější hřídele o průměru 20 mm (úprava vidlice pérování se silnější osou a příslušná úprava bubnu kola brzdového víka). Dále jsme připravili nový, lepší typ tlumiče pérování.

Všechny sidecary vyrábíme na základě konkrétních objednávek. Dodací lhůta je dle typu a množství 2 - 4 týdny po objednání.

Zabýváme se také přípravou výztuhy předních vidlic pro moto Jawa eventuelně pro jiné, dále přitvrzení per přední vidlice u Jawy. Připravujeme také nový katalog - náhradních dílů sidecar pro model 562 který je již před dokončením,. V případě zájmu zákazníka připojíme ve výrobním závodě sidecar k motocyklu.

Pro letošní rok připravujeme nový model sidecaru Velorex 565. Tento nový model bude mít přední část "kapoty" vyklápěcí, větší zavazadlový prostor a mnoho dalších úprav. Předpokládáme zahájení sériové výroby v průběhu měsíců únor/březen 2004 roku.

převzato od: Daniela Janovcová, Velorexport Žamberk